Başkan Edis'ten sert cevap: Halkın parasını çarçur ettirmeyiz

Başkan Edis'ten sert cevap: Halkın parasını çarçur ettirmeyiz

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis dün basına yansıyan ‘Vezirköprü Belediyesi’ne haciz şoku’ başlıklı haberler üzerine açıklamada bulundu. Başkan Edis, 1994 yılında yaşanan bir sorunun bugün karşılarına geldiğini ifade ederek, alacaklı taraflarla yaptıkları karşılıklı anlaşma girişimlerinden sonuç alamadıklarını söyledi. “Belediyenin parası değil mi ödesin, ödensin mantığına karşı çıkmaktayız” diyen Başkan Edis, halkın parasını çarçur edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

‘HALKIN PARASINI KORUYORUZ’Başkan İbrahim Sadık Edis, “1994 yılındaki imar değişikliğinden kaynaklanan bir sorun bugün mahkeme kararıyla karşımıza çıkmıştır. Her ne kadar mahkeme kararı olsa bile bin 316 metrekarelik tarla için belirlenen 2 milyon 523 bin TL bedel ilçe standartlarına göre çok yüksek olduğu bir gerçektir. Alacaklı tarafla yaptığımız anlaşma taleplerimiz sonuçsuz kalmıştır. Burada Belediyenin parası değil mi ödesin, ödensin mantığına karşı çıkmaktayız. Belediye başkanı olarak Halkın parasını korumak asli görevimizdir” diye konuştu.

‘FIRSAT VERMEYECEĞİZ’

Başkan Edis, şöyle devam etti, “Vezirköprü halkımızın ödediği vergilerden hizmet üretmeye çalışıyoruz, halkımızın parasını çarçur etmeyiz ve ettirmeyiz. İlçemizde bu kadar çalışma varken bir bardak suda fırtınalar koparmaya çalışanlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada fırsat vermeyeceğiz. Vezirköprü'de muhalif yayın yapanların ilçemizi karalamaya gücü yetmeyecektir. Halkımızın parasını çarçur etmeyiz, ettirmeyiz.”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow