Başkan Demir engelledi vatandaş çıldırdı

Başkan Demir engelledi vatandaş çıldırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin hesabını tweet yağmuruna tutan vatandaş, "Küfür yok, hakaret yok. Neden engellendim. Çıldıracağım. Siz o makamlara vatandaşın sorusunu cevaplamak için geldiniz ama böyle engelleyerek mi cevap veriyorsunuz?" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e sosyal medya platformu Twitter'dan kendisine soru soran ve yorumları gizlediği için eleştiren vatandaşı engellemesi, engellenen vatandaşı çileden çıkardı. Demir'in resmi hesabından engellendiğini aylar sonra farkeden vatandaş çareyi Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin hesabına yazmakta aradı. Ardı ardına tweet atan vatandaşa, Büyükşehir Belediyesi'nden de bir cevap gelmeyince Çağatay A. isimli Twitter kullanıcısı adeta çıldırdı. 

'KÜFÜR VE HAKARET YOK'

Başkan Demir'in neden kendisini engellediğini merak ettiğini söyleyen vatandaş, "Hakaret etmedim küfür etmedim sadece soru sordum soru soran vatandaşı böylemi engelliyorsunuz. Üşenmedim bütün tweetlerime baktım şubat ayında yazmışım hakaret yok küfür yok niye engelleniyorum çıldıracağım Küfür ettiysem beni neden dava etmediniz? Siz vatandaşın nasıl susturursunuz böyle bi hakkınız da haddinizde yok" diye yazdı. 

'SORU SORMAK HAKKIM'

Mustafa Demir'in keyfi sansürüne isyan eden Çağatay A., soru sormanın en doğal hakkı olduğunu söylediği tweetlerinde; "Siz o makamlara vatandaşın sorusunu cevaplamak için geldiniz ama böyle engelleyerek mi cevap veriyorsunuz" dedi.

İşte o diyaloglar:

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow