Başkan Akbaş'tan esnafa uyarı: Dikkatli olalım

Başkan Akbaş'tan esnafa uyarı: Dikkatli olalım

TOLGA BİRGÜCÜ - 1 Temmuz itibariyle normalleşmeye geçilirken, esnaf korona virüsü pandemisi döneminde aldığı hasarı gidermeye çalışıyor. Umutları büyük olan esnaf, yaz sezonunun da açılmasıyla hareketlenme yaşıyor. Pandemi süreci ve başlayan normalleşme dönemini değerlendiren Samsun Hazır Elbiseciler Tuhafiyeciler Manifaturacılar Halıcılar ve Trikocular Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akbaş, bayram önceki güzel bir alışveriş hareketliliği yaşadıklarını ve bunun esnafı daha da umutlandırdığını söyledi. Başkan Akbaş, önümüzdeki okul sezonunun gelmesiyle işlerin daha da artacağını ekledi. Yaklaşık 2 yıllık pandemi sürecinin esnafa olan olumsuz etkilerinin kısa sürede atlatılamayacağını da ekleyen Başkan Akbaş, esnafa "Ayağınımızı yorganımıza göre uzatalım" çağrısı yaptı.

‘UMUTLUYUZ VE TOPARLANIYORUZ’
Başkan Ahmet Akbaş, “Korona virüsü pandemisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve kentimizde tüm sektörleri vurdu. Yerel bazda söz etmek gerekirse, esnafımız çok zor günler geçirdi ve ciddi şekilde pandemiden etkilendi. Kepenk kapatan dahi oldu. Ancak şimdi toparlanma zamanı. 1 Temmuz tarihinde normalleşmenin ilk atıldığında çok umutlandık ve o hafta içerisinde yaptığımız işlerin yoğunluğu umutlarımızı daha da yeşertti. Esnafımız şimdi pazar günleri de dükkanlarını açmaya başladı. Yaz sezonu ve mübarek Kurban Bayramı'nın hareketliliği, sonrasında gelecek olan yeni eğitim-öğretim sezonunun açılacak olması esnafımızın hareketliliğini artırtacak. Umutluyuz. Toparlanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

‘ESNAFIMIZ ÇOK DİKKATLİ OLMALI’
Esnafın yaşadığı sıkıntıları kolay atlatamayacağını ifade eden Başkan Ahmet Akbaş, “Yaklaşık 2 yıllık pandemi sürecinin etkilerini esnafımızın 2-3 ay içerisinde atlatması mümkün değil. Esnafımız da bunun bilincinde. Umudumuzu yetirmiyoruz, İnşallah kısa sürede toparlanacağız. Ancak esnafımızın, gelirleri ve giderleri konusunda çok dikkatli olması yani herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow