Bakan Akar'dan HAVELSAN'a ziyaret

Bakan Akar'dan HAVELSAN'a ziyaret

diyekonustu.com - Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar; Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile birlikte HAVELSAN’ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Bakan Akar'ın ziyaret sırasında yaptığı incelemelere ilişkin bilgi verildi ve "HAVELSAN’daki simülatörleri inceleyen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Küçükakyüz ile tam uçuş simülatörünü test ederek İstanbul üzerinde kısa bir uçuş gerçekleştirdi" ifadeleri kullanıldı.

Hedefi 450 metreden tam isabet vurdu
Bakan Akar, HAVELSAN’daki incelemeleri sırasında keskin nişancı simülatörünü de test etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 450 metre uzaklıktaki bir hedefi tek atışta tam isabet vurdu.

'Yerli ve millilik oranı yüzde 70'lere yükseldi'
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile HAVELSAN bünyesinde devam eden pek çok önemli projeyi inceleyerek son duruma ilişkin bilgi aldı.  Ziyareti sırasında muhtelif testler gerçekleştiren Bakan Akar, tamamlanan ve devam eden projelere ilişkin kapsamlı brifing aldı. Bakan Akar toplantıda yerli savunma sanayiinin önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı: "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranı yüzde 70’lere yükseldi. Ancak gideceğimiz çok yol var. Vatan millet aşkıyla dolu Mehmetçiğin eline ne kadar yüksek teknolojiye dayalı silah verirseniz sonuç o kadar başarılı olur."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow