Atakum Belediyesi'ne çifte şok! Yalı Kafe'nin yıkımına başlandı

Atakum Belediyesi'ne çifte şok! Yalı Kafe'nin yıkımına başlandı

 

Atakum Belediyesi bugün şok üzerine şok yaşadı. İlk olarak Atakum Belediyesi'nde bir önceki yönetimin borçları nedeniyle Atakum Sanat Kültür Ltd. Şti. tarafından işletilen çay ocağına haciz geldi. Sonrasında ise 'Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe' olarak düzenlenmek üzere Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Yalı Kafe'nin yıkımına start verildi. 

 

 

 

ÇAY KAZANI, MOUSE, KLAVYE BİLE HACZEDİLDİ

Hacizle ilgili Atakum Belediyesi’nden yapılan açıklamada: "Atakum Belediyesi’nde bir önceki yönetim döneminde milyonlarca lira zarara sokulan ve iflas eden Atakum İmar İnşaat Ltd Şti’nin borçları nedeniyle belediye hizmet binasında personelin yararlandığı çay ocağında haciz işlemi uygulandı. İcra memurları ve alacaklı avukatı, söz konusu borçlu şirketin Atakum Belediyesi ve mevcut belediye şirketi ile bağlantısının bulunmadığına yönelik beyanına rağmen haciz işlemi gerçekleştirildi. Atakum Belediyesi çalışanlarına hizmet veren, Atakum Sanat Kültür Ltd. Şti. tarafından işletilen çay ocağındaki çay kazanı, bilgisayar, monitör, klavye, mouse ve yazıcıyı haczedildi" denildi. 

 

 

 

 

YALI KAFE’DE YIKIMA START VERİLDİ

Diğer yandan belediye aynı saatlerde ikinci bir şok daha yaşadı. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, İller Bankası mülkiyetindeyken Hazine'ye devredilen Yalı Kafe'nin 'Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe' olarak düzenlenmesine ilişkin imar planı değişikliğini 18 Kasım 2019'da oy çokluğuyla kabul etmişti. Atakum Belediyesi'nin bu değişikliğe yaptığı itiraz ise 4 Aralık 2019'da toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde reddedilmişti. Davası süren alanla ilgili dün Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 'Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe'nin olarak düzenlenmesi için Yalı Kafe içerisinde yıkıma başladı. Yıkım, Yalı Kafe içerisindeki kamelyaların sökülüp, vinç yardımıyla taşınmasıyla devam etti. Önümüzdeki günlerde Yalı Kafe içerisindeki binaların, tuvaletlerin ve çadırların da yıkılması planlanıyor.

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow