ASİYAD'da hedef güçlü gelecek

ASİYAD'da hedef güçlü gelecek

HABER MERKEZİ - Ankara Samsun Sanayici İşadamı ve Yöneticiler Derneği'nin (ASİYAD) Gazi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçireceği Sağlam Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek projesi düzenlenen törenle uygulamaya girdi. Ankara Gazi Üniversitesinde tanıtımı yapılan 'Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek' projesinin açılış törenine Gençlik ve Spor eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç,  İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Cumhurbaşkanlığı Mevzuat Daire Başkanı Bekir Keleş Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkanı Abdulhamit Yağmurcu, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Genç ASİYAD üyeleri, Sivil Havacılık eski Genel Müdürü Bahri Kesici, ASDER Başkanı İbrahim Işık, Cumhuriyet Savcısı Ali Ağaçdan, sendika başkanları, genç ASİYAD Başkanı Fatih Türlek, Genç ASİYAD Başkan vekili Aydın Şık ile üniversite öğrencileri, işadamı Ekrem Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

'EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ'

Sunumunu Yeşim Gürsoy'un yaptığı projenin açılış töreninde konuşan Ankara Samsun Sanayici İşadamı ve Yöneticiler Derneği'nin (ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz, "Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesi Ankara’da bulunan genç Samsunluların kişisel kapasitelerini geliştirme, kariyer planlamalarını destekleme, mesleki bilgilerini güçlendirme, istihdam edilme olanaklarını arttırma ve iş hayatına iyi bir başlangıç yapmalarına katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla birçok seminer ve kursları içeren projedir. ASİYAD bünyesindeki iş adamlarının da desteği ile iş ve staj imkanı sağlamayı amaçlayan proje ile Ankara’daki Samsunluların eli ayağı olmaya devam edeceğiz. Samsunlu gençlerimizin her zaman olduğu gibi en büyük destekçisi olacağız" dedi.

‘SAMSUN İÇİN KATKI VERMEYE HAZIRIZ’

Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesi'nin Gazi üniversitesinde yapılan açılış törenine katılan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'da ülke geleceğinin gençler sayesinde bir yerlere geleceğine dikkati çekerek, konuşmasında "Türkiyede her işi yapan çok. Bu ülkeye bir işte başarılı olan insanlar lazım. Üniversiteye gitmek dert, bitirmek dert, bitirdikten sonra iş bulmak dert. Gençlerimiz yurt dışında yaşamak istiyor. Bunu değiştirmek için özel sektörle Samsunlu gençlerimizi bir araya getirmemiz gerek. Bir ülkeye hizmet etmek için oralı olmanız gerekmiyor. Sizlerin sorunları ile uğraşmak bizim asli görevimizdir. Konu Samsunsunsa ben o toplantılara mutlaka katılmışımdır. Samsun sıradan bir şehir değil. Samsun kurtulan değil kurtaran şehirdir. Samsun için yapabileceğimiz ne varsa katkı vermeye hazırız" dedi. 

KILIÇ: SAMSUN KARADENİZ'İN İNCİSİDİR

Projenin açılış toplantısında son olarak söz alan Gençlik ve Spor eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ta ülke geleceği için bugünden itibaren faydalı gençlerin yetişmesi gerektiğinin altını çizdi. Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesi açılışında yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: "Samsun Türkiye Cumhuriyetini kuran şehir olarak kendisini ortaya koymuştur. Samsun'un hem Ankara hem İstanbul ve diğer şehirlerle bağı güçlü olsun. Samsun Karadeniz'in incisidir. Birbirimize sahip çıkacağız, kenetleneceğiz. Bu anlamdaki çalışmalara, bu güzel gençlik çalışmalarına en büyük desteği vereceğiz. Bu proje gençlerimize ve ülkemize hayırlar getirsin." Ankara'da açılış töreni yapılan Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesi daha sonra Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Salih Şahin, Dr. Ögrt. Gör. Tayfun Fındık, YAD Egitim Danışmanlık Tolga Sasık ve İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürü Şehnaz Dereli'nin ASİYAD üyesi gençler ve üniversite öğrencilerine verdiği eğitim konuşmaları ile uygulamaya geçti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow