Aşı vurulan ilk kişiydi: Samsun İl Sağlık Müdürü koronavirüse yakalandı

Aşı vurulan ilk kişiydi: Samsun İl Sağlık Müdürü koronavirüse yakalandı

diyekonustu.com - Koronavirüs tüm ülkede olduğu gibi Samsun'da da etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Koronavirüse karşı verdiği mücadeleyle, takdir toplayan Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç'un koronavirüs testinin pozitif çıktı.

İl Müdürü Oruç, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, kentte ilk korona virüs aşısı olan kişiydi.İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, 14 Ocak günü kentte ilk korona virüs aşısı olan kişiydi.

 

Muhammet Ali Oruç kimdir?
1980 yılında Hozat’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Malatya’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2006-2007 yıllarında Malatya’da Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimliği ve Sağlık Grup Başkanlığı yaptı. 2008- 2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştı. 2009-2012 arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimliği Uzmanlık eğitimini aldı. 2013-2014 yılları arasında Sivas Altınyayla Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yaptı. 2015-2016 yılları arasında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda Destek ve Laboratuvar Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 Şubat-2017 Temmuz ayı tarihleri arasında Hastane Yöneticisi olarak Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi'nde görev yaptı. 2017 Temmuz- 2017 Aralık tarihleri arasında İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yaptı. 15 Kasım 2017 tarihinden itibaren Samsun İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow