AK Partili İbrahim, İYİ Partili meclis üyesine su bardağı fırtlattı

AK Partili İbrahim, İYİ Partili meclis üyesine su bardağı fırtlattı

Kavak Belediye Meclisi’nin Kasım ayı birinci oturumu ilginç bir olaya sahne oldu. Meclis toplantısında 5 gündem maddesinin oylaması yapıldı. Üç madde oy birliği ile bir diğer madde ise İYİ Partili üyelerin red oylarına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

ŞİRKETİN PERSONELE DEVRİ KRİZ YARATTI

Son gündem maddesi olan belediyeye ait şirketin yetki devrenin bir belediye personeline devredilmesi görüşmeleri sırasında olay çıktı. 

‘ŞEREFSİZ’ DEDİ BARDAK FIRLATTI

İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet İçli, şirketin sürekli zarar ettiğini ve iflas etme noktasına geldiğini belirterek, neden belediye de bir personele devredilmek istendiğini sordu. İçli, şirketin devrinin meclis üyesi veya belediye başkan yardımcılarından birine verilmesi yönünde, part grubu adına öneride bulundu. Bu esnada Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İçli’ye ‘şerefisiz’ diyerek bazı hakaretlerde bulundu. Bu esnada sinirlerine hakim olamayan Sarıcaoğlu, önündeki su bardağını İYİ Partili Meclis Üyesi İçli’ye fırlattı. Bardak İçli’ye isabet etmezken arkasındaki duvarda parçalandı ve bir başka meclis üyesinin sırtına kırıkları geldi. Yaşanan olay sonrası meclis toplantısı iptal edildi.

 

 

"BANA 'SANA KAVAK'I DAR EDECEĞİM' DEDİ"

Yaşanan olayla ilgili konuşan İYİ Parti Meclis Üyesi Ahmet İçli ise yaşanan olayı anlattı. Amaçlarının Kavak’a ve Kavaklı’ya hizmet etmek olduğunu söyleyen Meclis Üyesi İçli, Kavak Belediyesi Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun kendisine “Benim senden talimat alacak halim yok. Sen beni geriyorsun. Sen şerefisizsin. Sana Kavak’ı dar edeceğim” diyerek seslendiğini söyledi. 

 

"BİZE VE KAVAK HALKINA BÜYÜK YANLIŞ YAPTI"

Ahmet İçli, şöyle konuştu: “Ben Ahmet İçli olarak, 13 senedir meclis üyesiyim. Bunun 8 senesi muhalefetlikle geçti. Biz Kavak için olumlu her şeyin yanındayız, ancak olumsuz herhangi bir şeyin yanıda olma şansımız da yoktur. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, kendisinin ufak bir hatası olsa bile hazmedemiyor. Bize çok büyük yanlış yaptı. Bu yanlışı sadece bize değil, Kavak halkına da yaptı ve bu bizleri çok üzdü.” Öte yandan İYİ Parti’nin yaşanan olayla ilgili suç duyurusunda bulunup, bulunmamak üzere, araştırma yaptığı kaydedildi.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow