AK Partili Belediye Başkanı maske ve sosyal mesafe dinlemiyor

AK Partili Belediye Başkanı maske ve sosyal mesafe dinlemiyor

Samsun'da, gün geçmiyor ki Terme ve Ladik ilçesi gibi Kavak ilçesinden de olumsuz bir haber gelmesin. Bu haberlerden bir yenisine Kavak ilçesinden eklendi. İlçede yeni açılışı gerçekleştirilen bir işletmeye 'hayırlı olsun' ziyaretine giden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, koronavirüsü pandemisi gerçeğini hiçe saydı.

SALGINLA MÜCADELE KURALLARINI HİÇE SAYDI
Her gün yüzlerce insanın yaşamını yitirdiği ve binlerce insanın enfekte olduğu virüsü hiçe sayan AK Partili Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, gittiği 'Hayırlı olsun' ziyaretinde sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı.

ÖRNEK OLMA SORUMLULUĞUNU UNUTTU
Topluma karşı örnek olma sorumluluğunu anlık unutan Başkan Sarıcaoğlu, ziyaret esnasında maskesini çenesinin altına indirdi. Bu anlar ise yanındakiler tarafından fotoğraflanarak ölümsüzleştirildi.

KURALLARA UYMAMASI TEPKİ ÇEKTİ
Başkan Sarıcaoğlu'nun, ülke olarak pandemiye karşı verilen mücadeleye rağmen maskesini çenesine indirmesi ve sosyal mesafe kurallarını umursamaması tepki çekti.

ŞEHİRDE AŞILAMA BAŞLAMASINA RAĞMEN...
Diğer yandan gün içerisinde kente 26 bin Çin aşısı geldi ve ilk aşılama sağlık çalışanları üzerinde gerçekleştirldi.

KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI
Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, 2020'nin Eylül ayında koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı. Evde karantina altında olduğunu belirten Sarıcaoğlu'nun ondan önceki günlerde ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır ile bir etkinliğe katıldığı, zaman zaman maske kullanmadığı ve sosyal mesafesiz hatıra fotoğrafı çektirdiği de ortaya çıkmıştı. Başkan Sarıcaoğlu, gördüğü tedavi sonucu koronavirüsü yenmişti.
 

İBRAHİM SARICAOĞLU KİMDİR?
1969 Kavak'ın Akbelen Köyü doğumlu. İlk,Ortaokul ve Liseyi memleketi Kavak'ta bitirdi. Sağlık Yüksek Okulu ve İşletme okudu. 1988- 1993 Yıllarında Kavak Merkez Sağlık Ocağı'nda görev yaptı.1999-2013 Yılları arasında Havza Devlet Hastanesinde  Hastane Müdürü olarak görev yaptı. Havza İlçe Sağlık Müdürlüğünde Araştırmacı olarak görev yaptığı sırada AK PARTİ' den Kavak İlçe Belediye Başkanlığına aday olan Sarıcaoğlu 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde seçimi kazanarak  Belediye Başkanı oldu. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli, 3 kız 1 erkek çocuk sahibidir.

İşte o kareler:
​​​​​​

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow