AK Partili belediye başkanı ilçesine yapılacak cezaeviyle övündü

AK Partili belediye başkanı ilçesine yapılacak cezaeviyle övündü

Samsun’un Kavak ilçesinde yapılacak ve Türkiye’nin en büyüğü olma niteliğini taşıyacak cezaevi ile ilgili çalışmalar sürüyor. ’S’ tipi olacak cezaevinin 2021 yılı Haziran ayında hizmete açılması öngörülüyor

Samsun'un Kavak ilçesinde yapılacak olan 2 bin kişilik cezaevinde çalışmalar sürüyor. Dün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının 14’üncü birleşiminin 1’inci oturumunda cezaeviyle ilgili kanal güzergahı, ve taşkın alanlarının yeniden düzenlenmesi, yol bağlantılarının sağlanması ve kullanım alanı kararlarının belirlenmesine ilişkin imar planı değişikliği teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

SARICAOĞLU: HASRETLE BEKLİYORDUK

Karar üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘hayırlı olsun’ temennisi üzerine söz hakkı alan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Ben sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin çok önemli ve büyük cezaevlerinden bir tanesi ilçemizde yapılıyor. Allah nasip ederse 2021 yılı Haziran ayında Kavak’ta hizmete açmış olacağız. Buranın yollarıyla alakalı problem vardı. Sayın başkanımızın talimatlarıyla kamulaştırma çalışmaları Büyükşehir Belediyemizin üstlendi. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 19 Mayıs Mahallesi’nin yıllardan beri hasretle beklediği bir çalışmaydı bu. İnşallah bu teklif meclisten geçtikten sonra Kavak Belediyesi'nde 1/1000’lik imar planı çalışmasını yapacağız. Bir kaç ay içerisinde ise 19 Mayıs Mahallesi’nde Kavak’ta örnek mahallelerden bir tanesi olacak. Ben tüm meclis üyeleri arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KANAL ÇİFTÇİNİN MERAYA GEÇMESİNE ENGEL OLUYOR

Başkan İbrahim Sarıcaoğlu'nun konuşması üzerine CHP grubundan, cezaevi çevresinde yapılan kanalın nedeniyle bölgede yerde yağmur suyu birikintisi oluştuğu ve çiftçinin kanaldan sonra merasına geçmekte zorlanacağını ifade edildi.

AYVAZ: CEZAEVİYLE ÖVÜNMEK ÇOK ACI BİR ŞEY

Diğer yandan İYİ Parti grubundan ise Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'na başka bir eleştiri geldi. İYİ Partili Meclis üyesi Ayhan Ayvaz, “Belediye başkanımızın ülkemizin en büyük cezaevlerinden birini kendi ilçesine yapılacağını övünerek söylemesi çok acı bir şey. Bunun devamında bir şey söylemek istemiyorum" diye konuştu.

Kavak ilçesinde S tipi niteliğinde inla edilecek cezaevinde yaklaşık 750 ila bin kişinin istihdam edileceği biliniyor. Cezaevinde 240 kişinin kalacağı lojman ve Cezaevinde içerisinde jandarma binası yer alacak.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow