AK Parti'den tepki çeken 15 Temmuz kutlaması: Kazanana kuzu ve yemek var!

AK Parti'den tepki çeken 15 Temmuz kutlaması: Kazanana kuzu ve yemek var!

Tolga BİRGÜCÜ - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçiyor. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonucu şehit düşen 250 kişi her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli anma programlarıyla yad edilecek ve hain girişim lanetlenecek.

FUTBOL TURNUVASI DÜZENLEYECEKLER
Bu kapsamda Samsun’un Kavak ilçesinde ilginç bir organizasyona imza atılacak. AK Parti Kavak İlçe Başkanlığı’nın organizesinde 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Yaz Futbol Turnuvası düzenlenecek. 

KUZU VE YEMEK HEDİYE EDECEKLER
Katılımın ücretsiz sağlanacağı turnuvayı kazanan birinci takıma; birincilik kupası, madalya ve kuzu hediye edilecek. İkinci takıma; ikincilik kupası, madalya ve yemek. Üçüncü takıma ise üçüncülük kupası, madalya ve top hediye edilecek.

‘KUZUYLA YEMEKLE DEĞİL, DUALARLA ANILMALI’
Türkiye tarihinin en kanlı gecelerinden biri olarak kayıtlara geçen 15 Temmuz için, böylesi bir organizasyonun düzenlenmesine tepki gelmeye başladı. Organizasyonda verilecek ‘kuzu’, ‘yemek’ ve ‘top’ hediyelerini eleştiren vatandaşlar, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır’a tepki gösterdi. Samsunlular, 250 kişinin şehit düştüğü ve 2 bin 193 kişinin gazi olduğu kanlı gecenin dualarla anılması gerektiğini savundu.


AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow