ADD'den Büyükşehir'e çok sert tepki: Yüzsüzlüktür, utanmazlıktır

ADD'den Büyükşehir'e çok sert tepki: Yüzsüzlüktür, utanmazlıktır

diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni Tolga Birgücü'nün "Samsun 30 Ağustos rezaleti: Büyükşehir Belediyesi 'Palyaço Gösterisi' düzenliyor" başlıklı haberiyle gündeme getirdiği haber üzerine, Büyükşehir Belediyesi'ne Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli'den çok sert tepki geldi.

 

'KABUL ETMİYORUZ'
ADD Başkanı Işık Özkefeli, "Atatürk Şehri Samsun'umuzda Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. yılı etkinliği ''Dondurma Şenliği'' evet yanlış anlamadınız dondurma şenliği... Sayı Mustafa Demir Atatürksüz kutlamalar yapmaya çok alıştı ama Samsunun gerçek sahipleri olan bizler buna alışmayacağız ve kabul etmiyoruz.  Atatürksüz 19 Mayıs Kutlama görselleri, Atatürk'e hakaret eden Büyükşehir Belediye Meclis grup başkan vekili, Geç kalınan, siren çalarken alana girilen 10 Kasım anma töreni, Şehitlikten Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının isimlerinin yazılı olduğu plaketin çıkarılması hep Sayın Başkanın döneminde yaşadığımız kabul edemediğimiz olaylardır" diye konuştu.

'30 AĞUSTOS HER MİLLİ GÜNÜN TEMELİDİR'
Başkan Özkefeli, "30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti’nin varlık nedeni, Anadolu’nun sonsuza kadar vatan toprağı olduğunun ifadesidir. Emperyalizmin kesin yenilgisidir. Ülkemizin ve milletimizin varlığı söz konusu olunca, 30 Ağustos, bu coğrafyanın en haklı, en onurlu, en kutsal savaşı ve zaferidir. 30 Ağustos, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin de, haklı olarak, çok övündüğümüz İstanbul’un Fethi’nin de kutlanabilme nedenidir, Cumhuriyetimizin, devletimizin, üniter yapımızın, coğrafyamızın çimentosudur. 30 Ağustos, tarihten çıkarıp, önümüze koyduğumuz her milli günün temelidir,  30 Ağustos, Kurtarıcımız, kurucumuz, ebedi Başkomutanımız ve önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Ordular! Hedefiniz Akdenizdir! İleri” emriyle toprağı kanlarıyla sulayan kahramanlarımızdır" şeklinde konuştu.

'YÜZSÜZLÜKTÜR, UTANMAZLIKTIR'
Başkan Özkefeli, şöyle devam etti; "30 Ağustos… Topraktır. Namustur. 30 Ağustos, doğuştur, varoluştur. 30 Ağustos; özgürlüktür, tam bağımsızlıktır… Zincirlerin kırılmasıdır. Esaretin reddidir… 30 Ağustos, kazanılacak siyasi zaferlerin ve tüm dünyaya örnek olacak Cumhuriyet devrimin temelini oluşturmuştur. Bu gerçeği göz ardı edenler; ya cahil ya gafil, ya da haindirler...
30 Ağustos, eşsiz bir zafer, Mustafa Kemal ATATÜRK eşsiz bir komutan, eşsiz bir liderdir. 30 Ağustos’u unutmak, şehitlerimizi unutmaktır... Kurtuluş Savaşımızı unutmaktır… Ulusal egemenliğimizi unutmaktır... Laik Cumhuriyetimizi unutmaktır... Yani, en yalın ifadeyle vefasızlıktır, yüzsüzlüktür, utanmazlıktır… 30 Ağustos’u unutmak; gericiliğe ve çağdışı zihniyete, bölücülüğe teslim olmaktır... Böyle büyük bir Zafer ve Büyük Atatürk Dondurma Şenliği gibi bir etkinlik ile sulandırılamayacak kadar önemlidir.  Bu dondurma  şenliğinin bu güne getirilmesi Büyük Zafere, Atatürk'e ve Samsuna ihanettir, kabul edilemez ve yanlıştan derhal dönülmelidir. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. Yılının kutlanmasını hiç kimse Samsun'da itibarsızlaştıramaz. Buna izin vermeyeceğiz. Bu şanlı günün yıl dönümünde, başta kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatan ve millet uğruna şehit olanları, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz için canlarını feda edenleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow