2 aydır otogarda yatıyor: Belediye ve kaymakamlık yaşlı adama sırt çevirdi

2 aydır otogarda yatıyor: Belediye ve kaymakamlık yaşlı adama sırt çevirdi

Samsun’un Bafra ilçesinde eşi tarafından evden kovulan 60 yaşındaki Zekeriya Özcan isimli şahıs, kaymakamlık ve belediyeden beklediği yardımı alamadığını söyledi.

'YER İSTEDİM, 'YOK' DEDİLER
bafrahaber.com'da yer alan habere göre: Karısı tarafından evden kovulan şahıs kaymakamlık ve belediyeden yardım ve iş bekleyen Zekeriya Özcan şunları söyledi:  “Ben iki aydır bu otogarda yatıp kalkıyorum. Eşim beni evden kovdu evimizi de sattı. Ben sokaklarda kalıyorum. Belediyeye gittim kalmak için bir yer istedim, yer yok dediler. Ben otogarda yatıyordum beni buradan da kovdular. Orada burada yatmaktan halim kalmadı. Devlet güçlerinin bana yardımcı olmasını istiyorum. Bana bir iş imkânı vermelerini istiyorum. Kalacak bir evim yok, sokaklarda, otobüslerin içinde yatıyorum. Orada burada yatmaktan dizlerim ağrıyor sırtlarıma ağrılar giriyor" diye konuştu.

'Belediye ya da kaymakamlıktan hiçbir cevap alamadım'
Zekeriye Özcan, şöyle devam etti: "Ben 60 yaşındayım. Belediye ya da kaymakamlıktan hiçbir cevap alamadım. Benden dilekçe yazmamı istiyorlar, ben dilekçe yazdırıyorum ama hiçbir şeye yaramıyor. Eşim beni eve almıyor ev yok diyor. Ben bu yaşıma kadar çobanlık yaptım, muavinlik yaptım. Yaptığım işler bunlar bir çobanlık dahi bulamadım. Kocaman Bafra‘da şimdi kalacak hiçbir yerim yok. Bir iş bulursam çalışacağım mecburen, çalışmayana ekmek yok kimse kimseye 1 kuruş vermiyor ben iki gündür açım."

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow