14 Şubat uyarısı

14 Şubat uyarısı

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, 14 Şubat günü kutlanacak Sevgililer Günü uyarısında bulundu. Başkan Yaktı, kapitalist sistemin Sevgililer Günü gibi bazı özel günler yaratarak, tüketimi artırdığını söyledi. Çiftlere seslenen Başkan Yaktı, “Bu çirkin fırsat oyununa kanmayalım” dedi.


Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı

‘İNSANLARIN CEBİ BOŞALTILIYOR’

Başkan Sema Onar Yaktı, “Kapitalist sistemin o günü bugünü yok. Sistem sırf tüketimi artırmak ve insanların paralarını almak adına bazı özel günler üretmiştir. Bu özel günlerden biri de Sevgililer Günü’dür. Bu konuda vatandaşlarımız son derece dikkatli olmalılardır. Herkesin bildiği üzere bu tür günlerde, hediye alışverişi ve tüketim artmaktadır. Bununla bağlantılı olarak da bir hafa veya 10 gün öncesinde, alışverişi yapılacak ürünlerin fiyatlarında ciddi artışlar yaşanmaktadır. Bunun adı fırsatçılıktır ve insanların cebini boşaltmaktır” diye konuştu.
 

‘FIRSAT OYUNUNA KANMAYALIM’
Başkan Sema Onar Yaktı, şöyle devam etti: “Elbette insanlar hediye alacaktır ve buna saygımız sonsuzdur ancak normal fiyatlarda alışveriş yapılmamaktadır. ‘Sevgililer Günü’ diyerek insanlar boş boşuna alışveriş yapmamalılar. Bu gibi özel günlerde, bilinçsiz tüketim yapılmaktadır. Pandemi süreci ortadadır. Lütfen ayağımızı yorganımıza göre uzatalım ve kapitalist sistemin insanlara dayattığı bu çirkin fırsat oyununa kanmayalım”

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow