Neşet Ertaş'ın gerçek vasiyeti ortaya çıktı

Neşet Ertaş'ın hayatının anlatıldığı film, ailesinin açtığı dava ile durdurulmuştu. Aile sanatçının hayatının film olmasını istemediğini söyleyerek, bu konuda vasiyetinin olduğunu iddia etmişti. Ancak Neşet Ertaş'ın 2011 yılında CNN Türk'e verdiği röportaj bu tezi çürüttü.

Neşet Ertaş'ın gerçek vasiyeti ortaya çıktı

Dijital Sanatlar Yapımevi, büyük usta Neşet Ertaş’ın hayatını konu alan, yazar Prof. Dr. Erol Parlak’ın aynı isimli kitabından uyarlanan “Garip Bülbül Neşet Ertaş” filmi için çalışmalara başlamış, filmin fragmanı da geçtiğimiz aylarda izleyiciyle buluşmuştu. Bu süreçte sanatçının ailesi tarafından açılan dava ile çekimlere sete çıkılamadan ara verilmişti. 


İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 16. Hukuk Dairesinde görülen dava Dijital Sanatlar lehine sonuçlandı. Kararda; sansür sonucu doğuracak şekilde yasaklama yapılamaz bilgisi yer aldı. Bir televizyon kanalının arşivinden gün yüzüne çıkan söyleşiye dayanarak verilen kararla yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği film sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor.
Mahkemede delil olarak sunulan Nefise Karatay'ın Afiş programında Neşet Ertaş, bu kitapla gelecek nesle birikimini aktarmak istediğini söylemişti. 


İşte o video:

Kaynak: Odatv.com

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow