GÜNDEM

Samsun 20 saat susuz kaldı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nce (SASKİ) dün akşam sosyal medyadan, “Canik İlçemiz ana şebeke hattında meydana gelen ani arıza nedeniyle bugün 20.30-24.00 saatleri arasında Canik, İlkadım ve Atakum İlçelerimizde su kesintisi yaşanacaktır. Değerli halkımızın mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri almaları önem arz etmektedir” şeklinde yapılan açıklamaya rağmen, su kesintisi gün boyunca devam etti.

SAMSUNLULAR İSYAN ETTİ

Pandemi sürecine ve yaz sıcaklarına dikkati çeken Samsunlular, yaşanan su kesintisine isyan etti. Gerek Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve gerekse SASKİ Genel Müdürlüğü’ne serzenişte bulunan Samsunlular, sorunun çözülmesi için kurumları adeta mesaj yağmuruna tuttu.

SASKİ’DEN İKİNCİ AÇIKLAMA

Diğer yandan SASKİ Genel Müdürlüğü, bu sabah saatlerinde, “Kökçüoğlu Terfi Merkezine enerji sağlayan Trafoda meydana gelen arızadan dolayı İlkadım İlçemiz Selahiye Mahallesinin bir kısmı, Cedit, Kadifekale, Zeytinlik, Anadolu, Kalkanca, Karasamsun, Baruthane ve İlkadım İlçemizin üst bölgelerinde su kesintisi yaşanmaktadır. Arızanın tamiri ile ilgili ekiplerimiz çalışmalarına devam etmekte olup, arızanın giderilmesinin ardından su akışı sağlanacaktır. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı. Bu açıklamanın yaklaşık 7 saat sonrasında ise kentteki bazı bölgelere su ulaştırıldı. Ancak yüksek bölgelere kot farkından dolayı su akışı gecikti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu