Haberin gücü adına.

  • Dolar 8.5719
  • Euro 10.1248
  • GR ALTIN 496.23
  • ÇEYREK 814.7

Jimmy Hoffa kimdir? Jimmy Hoffa nasıl öldü? Jimmy Hoffa'nın hayatı...

Ne olmuştu? / diyekonustu.com - James Riddle Hoffa kimdir? Jimmy Hoffa kimdir? James Riddle Hoffa’nın hayatı. Jimmy Hoffa nasıl öldü? Jimmy Hoffa hakkında bilinmeyenler. İşte ünlü sendika liderinin yaşamından detaylar…

Jimmy Hoffa kimdir?  Jimmy Hoffa nasıl öldü? Jimmy Hoffa'nın hayatı...
  • 27 Kasım 2019, Çarşamba 0:38

James Riddle Hoffa (14 Şubat 1913 doğumlu; 30 Temmuz 1975 doğumlu, daha sonra 30 Temmuz 1982'de öldüğünü ilan etti), 1957'den 1971'e kadar Uluslararası Teamsters Kardeşler Birliği (IBT) birliğinin Başkanı olarak görev yapan bir Amerikan sendika lideriydi.

Hoffa, küçük yaşlardan beri bir sendika aktivisti ve IBT ile 20'li yaşların ortalarında önemli bir bölgesel şahsiyet haline geldi. 1952'de IBT'nin başkan yardımcısıydı ve 1957-1971 arasında genel başkanlığını yaptı. 1964'de takım ustalarının ilk ulusal sözleşmesini Ulusal Ana Yük Anlaşması ile güvence altına aldı. Liderlik döneminde, en sonunda 2.3 milyondan fazla üyesi olan Amerika Birleşik Devletleri'nde (üyeliğin en büyüğü olan) birliğin büyümesi ve gelişmesinde önemli bir rol oynadı.

Hoffa, Teamster'lerin çalışmalarının ilk yıllarından itibaren organize suçla ilgilenmeye başladı ve bu bağlantı 1975'te ortadan kaybolmasına kadar devam etti. 1967'de hapsedildi ve 13 yıla mahkum edildi. 1971'in ortalarında, Başkan Richard Nixon'la yapılan affedilmiş bir anlaşmanın parçası olarak sendikanın başkanlığını istifa etti; 1980 yılına kadar sendika faaliyetlerinden men edilmesine rağmen, o yıl sonra serbest bırakıldı. Hoffa Temmuz 1975’in sonunda ortadan kayboldu ve hiçbir zaman bulunamadı. 1982'de yasal olarak ölü ilan edildi.

GENÇLİĞİ VE AİLESİ
Hoffa, 14 Şubat 1913'te Indiana, John ve Viola (née Riddle) Hoffa'ya Brezilya'da Indiana'da doğdu. Şimdi Alman asıllı olan ve şimdi Pennsylvania Dutch ataları olarak anılan babası, 1920'de Hoffa yedi yaşındayken akciğer hastalığından öldü. Hoffa'nın anne tarafı İrlandalı Amerikalılardı. Aile, 1924'te Hoffa'nın büyüdüğü ve hayatının geri kalanını yaşadığı Detroit'e taşındı. Hoffa 14 yaşında okuldan ayrıldı ve ailesini desteklemeye yardımcı olmak için ev boyama gibi tam zamanlı el emeği işlerine başladı.

ÖZEL HAYATI
Hoffa, 24 Eylül 1936'da Ohio eyaletinin Bowling Green kentinde, 18 yaşında bir Polonyalı mirasçı Detroit çamaşır işçisi olan Josephine Poszywak ile evlendi; Çift, sendikalaşmamış çamaşırhane işçilerinin altı ay önceki grev eylemi sırasında tanıştı. Çiftin iki çocuğu vardı: bir kızı, Barbara Ann Crancer ve bir oğlu, James P. Hoffa. Hoffas, 1939'da kuzeybatı Detroit'teki mütevazı bir ev için 6.800 $ ödedi. [5] Ailenin daha sonra Detroit’in kuzeyindeki Michigan’daki Orion Kasabası’nda basit bir yazlık göl evi vardı. Barbara, Mart 2008'de Missouri, St. Louis İlçesi'nde Yardımcı Devre Hakimi olarak emekli oldu. Bir yıl sonra, Missouri Engelliler ve İşçi Hakları Anabilim Dalı Baş Danışmanı olarak görev yaptı. Mart 2011'de o görevden emekli oldu. [7] James, 1999'dan beri babasının eski pozisyonu olan Uluslararası Teamsters Kardeşliği'nin (IBT) başkanı olarak görev yapmıştır.

SENDİKACILIK HAYATI
Hoffa, işçi zincirine sahip bir genç olarak, standart altı maaşlar ödenen ve asgari iş güvencesiyle kötü çalışma koşulları sunan bir iş olarak istihdam edilmesiyle taban düzeyindeki sendika örgütsel çalışmaya başladı. İşçiler bu durumdan memnun kaldılar ve çalışmalarını iyileştirmek için bir sendika kurmaya çalıştılar. Hoffa genç olmasına rağmen, bu roldeki cesareti ve yaklaşılabilirliği iş arkadaşlarını etkiledi ve liderlik pozisyonuna yükseldi. 1932'de, Hoffa'nın uzun süredir işçi örgütü kariyerine ilham veren küfürlü bir vardiyalı ustabaşı için çalışmayı reddetmesinin ardından, kısmen sendika faaliyetleri nedeniyle bakkal zincirinden ayrıldı. Hoffa daha sonra Detroit'teki Teamsters Yerel 299'unun organizatörlüğüne davet edildi.

SENDİKACILIKTA YÜKSELİŞİ
1903'te kurulan Teamsters sendikasının, 1933'te 75.000 üyesi vardı. Hoffa'nın, yerel sendika kamyoncu gruplarını bölgesel bölümler olarak birleştirmeye yönelik diğer sendika liderleriyle yaptığı çalışmaların ve ardından Hoffa'nın bir süre zarfında tamamladığı ulusal bir kuruluşun çalışması sonucunda. yirmi yıl - üyelik 1936'ya kadar 170.000 üyeye ulaştı. Üç yıl sonra, 420.000 kişi vardı. Rakam, II. Dünya Savaşı sırasında ve savaş sonrası yükselişin ardından 1951 yılına kadar bir milyon üyeye yükseldi. Teamsters önce Ortabatı boyunca ve sonra ülke çapında kamyon şoförleri ve depoları düzenledi. Hoffa, sendikanın "quickie grev" lerinin ustaca kullanılmasında, ikincil boykotlarda ve bir şirkette sendika gücünün arttırılmasında, daha sonra işçileri örgütlemek ve diğer şirketlerde sözleşme taleplerini kazanmak için önemli bir rol oynadı. 1930'ların başlarında birkaç yıl süren bu süreç sonunda Teamsters'ı ABD'deki en güçlü sendikalardan biri olma konumuna getirdi. O çağdaki kamyon sendikaları ağır bir biçimde etkilenmiş ve bir çok durumda da organize suç unsurları tarafından kontrol edilmişti. Hoffa'nın kamyon sendikalarını birleştirmesi ve genişletmesi için, Detroit bölgesinde başlayan birçok gangsterle konaklama ve düzenleme yapmak zorunda kaldı. IBT üzerindeki organize suç etkisi, sendikanın kendisi büyüdükçe genişleyecekti.

LİDERLİĞE YÜKSELİŞİ
Hoffa, Teamster sendikalarını CIO dahil diğer sendikalar tarafından yapılan baskınlardan korumak için çalıştı ve Teamster'lerin Orta Batı ülkelerindeki etkilerini 1930'ların sonlarından 1940'ların sonlarına kadar genişletti. Daha önce hiç kamyon şoförü olarak çalışmamasına rağmen, Aralık 1946'da Yerel 299'un başkanı oldu. Daha sonra kısa bir süre sonra birleşik Detroit bölgesi yerlileri grubuna liderlik etmek üzere yükseldi ve bir süre sonra Michigan Teamsters gruplarının başına geçmek için ilerledi. Bu süre zarfında, Hoffa, sendika liderlik becerilerinin ulusun değeri daha fazla olduğu ve savaş çabalarına yardımcı olmak için yükün sorunsuz çalışmasını sağlayarak başarılı bir şekilde dava açarak II. Dünya Savaşı'ndaki askerlik hizmetinden bir erteleme elde etti. 1952 Los Angeles’ta yapılan IBT toplantısında Hoffa, 1907’den beri cumhurbaşkanı olan Daniel J. Tobin’in halefi olan başkan Dave Beck tarafından ulusal başkan yardımcılığına seçildi. Kongrede Beck'e destek. Buna karşılık Beck, Hoffa'yı başkan yardımcısı yaptı. IBT, genel merkezini 1955'te başkentteki büyük bir ofis binasını devralarak merkezini Indianapolis'ten Washington'a (D.C.) devretti. 1952’de cumhurbaşkanı yardımcısı seçildikten sonra, Hoffa zamanının çoğunu Washington’da veya genişletilmiş sorumlulukları için ülke’de dolaşmak için Detroit’ten uzaklaştı. Hoffa'nın kişisel avukatı Bill Bufalino idi. 

SENDİKA BAŞKANLIĞI
Hoffa, 1957’de Florida Beach’teki kongrede Teamster’lerin başkanlığını devraldı. Selefi Beck, Mart 1957'de John L. McClellan liderliğindeki ABD Senatosu Çalışma ve Yönetim Alanında Uygun Olmayan Faaliyetler Komitesi Seçimi'nin önünde göründü ve sorulara cevaben Beşinci Değişikliği 140 kez aldı. Beck, IBT kongresi gerçekleştiğinde iddianamede kaldı ve Seattle’da yapılan sahtecilikten yargılanmaktan mahkum edildi ve hapsedildi.

ULUSAL ANA TAŞIMACILIK ANLAŞMASI
1961’de cumhurbaşkanı seçildikten sonra Hoffa, birliği genişletmeye çalıştı. 1964'te, bir ömür boyu süren sendika faaliyetinde en büyük başarısı olabileceği gibi, Kuzey Amerika'daki neredeyse tüm karayolu taşımacılığı yapan sürücüleri tek bir Ulusal Ana Yük Anlaşması'na sokmayı başardı. Hoffa daha sonra havayolu şirketlerini ve diğer taşımacılık çalışanlarını sendikalara sınırlı bir başarıyla katmaya çalıştı. Bu süre zarfında, soruşturma sırasında, yargılanırken, mahkumiyet temyiz başvurusu başlattığında veya 1960'ların neredeyse tamamı için hapsedildiğinde çok büyük bir kişisel baskıyla karşı karşıya kaldı. Hoffa, itiraz üzerine gözden geçirilmeyi bekleyen mahkeme kararlarında jüri kurbanı ve posta sahtekarlığı suçundan mahkum edilmesine rağmen, muhalefet olmadan, IBT başkanı olarak üçüncü beş yıllık bir süreye yeniden seçildi. Miami Beach'teki delegeler, "Hoffa bir hapis cezasına hizmet etmek zorunda kalırsa" cumhurbaşkanı olmak üzere ilk başkan yardımcısı olarak Frank Fitzsimmons'ı seçtiler.


HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR
Hoffa ilk kez 1957'de McClellan Senatosu'nun duruşmaları sonucunda büyük ceza soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldı. Birkaç yıl mahkumiyetten kaçındı. Bununla birlikte, John F. Kennedy 1960’ta cumhurbaşkanı seçildiğinde, küçük kardeşi Robert F. Kennedy’yi Başsavcı olarak atadı. Robert Kennedy, McClellan alt komitesine danışmanlık yaparken Hoffa'yı daha önce mahkum etme girişimlerinde hüsrana uğramıştı. 1961'den beri Başsavcı olarak Kennedy, ülkenin bugüne kadar gördüğü organize suça en güçlü saldırıyı yaptı, ve "Get Hoffa" adlı savcı ve soruşturma ekibi ile devam etti.

ALDIĞI CEZALAR
1964'te Hoffa, Tennessee'deki Chattanooga'da büyük bir jüri üyesine rüşvet vermeye mahkum edildi ve sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu dava, daha önce Nashville’de yapılmış olan Test Filosu davası nedeniyle ortaya çıktı. Hoffa, Hoffa'nın mahkumiyetine yol açan bilgilerle FBI'ya giden yakın ortaklarından biri olan Louisiana ekibi olan Edward Grady Partin tarafından suçlandı. Hoffa, aynı yıl, Teamsters'in emeklilik fonunu Chicago’da yapılan bir davada uygunsuz şekilde kullandığı için dolandırıcılıktan da mahkum edildi. Hoffa, önde gelen organize suç rakamlarına yasadışı olarak birkaç büyük emeklilik fonu kredisi düzenlemiştir. Rüşvet cezasına art arda koşması için beş yıl hapis cezası aldı. Birkaç yıl boyunca Hoffa'yı takip eden Kennedy, ikinci Hoffa mahkumiyetinden sonra Başsavcı olarak istifa etti ve 1964 seçimlerinde ABD Senatosuna seçildi. [24] Hoffa, önümüzdeki üç yılını 1964 mahkumiyetine itiraz etmek için başarısızlıkla harcadı. Baş avukatı St. Louis savunma avukatı Morris Shenker tarafından yapılan temyiz başvurusu ABD Yüksek Mahkemesi'ne ulaştı. Cezalarına 1967 Mart'ında Pennsylvania'daki Lewisburg Federal Cezaevi'nde hizmet vermeye başladı.

FITZSIMMONS’U GEÇİCİ BAŞKAN OLARAK ATADI
Hapishaneye girmeden hemen önce, Hoffa Frank Fitzsimmons'ı Teamsters Başkan Vekili olarak atadı. Fitzsimmons, bir Detroit asistanı olan bir Hoffa sadıkçısı ve uzun zamandır Hoffa'nın etkisine sahip olan kendi yüksek pozisyonuna sahip olan uzun süredir Teamsters Local 299 üyesiydi. Buna rağmen, Fitzsimmons yakında kendini Hoffa'nın etkisinden ve kontrolünden 1967'den sonra Hoffa'nın hoşnutsuzluğundan uzaklaştırdı. Fitzsimmons ayrıca, IBT'nin yönetim yapısı içinde bir miktar merkezileşmemiş güç sağladı, bununla birlikte Hoffa'nın çoğu sendika başkanı olarak yararlandı.

CEZAEVİ VE SONRASI
23 Aralık 1971'de, 13 yıl hapis cezasına beş yıldan az bir süre kaldı, Hoffa, Başkan Richard Nixon'ın cezasını zamanında hizmet ettiğinde hapishaneden serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasının ardından, Hoffa bir kereye mahsus toplam ödeme ile teslim edilen 1,7 milyon dolarlık bir Teamsters emekli maaşına layık görüldü. Bu tür bir emeklilik maaşına daha önce Teamster'larla olmamıştı. IBT daha sonra Cumhuriyetçi Cumhurbaşkanı Nixon’u 1972’de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde onayladı; önceki seçimlerde, sendika Demokrat adayları desteklemiş ancak 1960 yılında Nixon'u da onaylamıştı. Hoffa, özgürlüğünü yeniden kazandığı için sevinirken, Hoffa'nın Mart 1980'e kadar sendika faaliyetlerine girmesini önleyen Başkan Nixon tarafından serbest bırakılmasının getirdiği şarttan dolayı çok üzüldü. Nixon İdaresi'nin başsavcı John N. Mitchell ve Beyaz Saray Özel Danışmanı Charles Colson da dahil olmak üzere, bu durumu empoze ederek haklarından mahrum etmekle suçladı; Mitchell ve Colson ikisi de bunu reddetti. Muhtemelen Hoffsim'e Teamsters liderliğinden gelen taleplerin bir sonucu olarak empoze edildi, ancak Fitzsimmons da bunu reddetti. Hoffa, Teamster'lar üzerindeki gücünü tekrar vermek için katılım kısıtlamasını geçersiz kılmaya dava açtı. Eski Beyaz Saray’ın Başkanı Nixon’ın avukatı olan John Dean, 1974 mahkemesinde yapılan işlemlerde para iadesi talep edenlerin arasındaydı. 1973 ortasındaki Watergate skandalından kaynaklanan kovuşturmalarda bir tanık olarak ün salmış olan Dean, 1971'de Nixon'un talebi üzerine katılımsızlık maddesini hazırlamıştır. Hoffa nihayetinde mahkeme savaşını yitirdi, çünkü mahkeme Nixon’un güçleri içinde harekete geçtiğine karar verdiğinden, Hoffa’nın bir Teamster’ın görevlisi olarak görev yaparken yanlış davranmasına dayandı. birçok köşeden güç kurulması ve Detroit bölgesinde bile daha önce yaptığı desteğin çoğunu kaybetmişti. Sonuç olarak, geri dönüşüne yerel düzeyde Detroit'teki Local 299 ile başlamayı ve etki yarattığını belirtti.1975'te Hoffa, ortadan kaybolduktan birkaç ay sonra yayınlanan, Hoffa: The Real Story, [ihtiyaç duyulan] başlıklı bir otobiyografi üzerinde çalışıyordu. Daha önce Jimmy Hoffa'nın Trials'ı (1970) adlı bir kitap yayınlamıştı.


KAYBOLUŞU
Başlangıç:

Hoffa’nın birliğin liderliğini yeniden kazanma planları, bazıları onun 1975'teki kaybına bağlı olacakları da dahil olmak üzere, Mafya'nın bazı üyelerinin muhalefetiyle karşılandı. Bunlardan biri, daha önce New Jersey’de Teamster’in yerel lideri ve Hoffa’nın ikinci döneminde cumhurbaşkanı yardımcısı olan Anthony Provenzano idi. Provenzano bir zamanlar Hoffa'nın bir arkadaşı olmuştu ama o zamandan beri bir düşman olmuştu; Hoffa Provenzano'ya “deli” adını vermişti. 1973 ve 1974'te, Hoffa, iktidara dönüşü için onu desteklemesinde yardım istemek için onunla konuştu: Provenzano, cesaretini çıkaracağını ve torunlarını kaçıracağını söyleyerek Hoffa'yı dinlemeyi ve tehdit etmeyi reddetti. Hoffa bu tehditleri hafifçe almayı göze alamazdı: Provenzano'nun siyasi muhaliflerinin en az ikisinin öldürüldüğüne inanılıyordu.Ona karşı çıkan diğerleri fiziksel olarak saldırıya uğramıştı. Dan Moldea'ya göre, Hoffa Mafyasına karşı misillemede bulunmuştu. Katılan diğer mafya figürleri, Detroit Mafya’da iddia edilen bir kral olan Anthony Giacalone ve küçük kardeşi Vito’ydu. Hoffa'nın Orion Gölü'ndeki evine, biri de Guardian Binası hukuk bürosuna üç ziyaret, Hoffa'yı toplantıda belirledikleri amaç Provenzano ve Hoffa arasında "barış toplantısı" kurmaktı. reklam, ofise geri dönmeyi o kadar zorluyordu ki, çetenin bu konuda bir şeyler yapmasından korkuyordum. ”Hoffa'nın oğlu," barış toplantısı’nı bir bahane olarak görmüştü ve Giacalone'un" babamı kuruyor "olduğuna ikna olmuştu. bir vuruş. Hoffa'nın kendisi, Giacalone kardeşlerin geldiği her seferinde giderek daha tedirgin oluyordu.

30 Temmuz olayları:
Hoffa, 30 Temmuz 1975'te Anthony Provenzano ve Anthony Giacalone ile görüşmeye gittikten sonra ortadan kayboldu. Toplantı saat 2'de gerçekleştirildi. Detroit’in bir banliyösü olan Bloomfield Township’teki Machus Red Fox restoranında. Machus Kızıl Tilki Hoffa tarafından biliniyordu; oğlu James'in düğün töreninin yapıldığı yer olmuştu. [33] Hoffa, ofis takvimindeki tarihi "TG - 2 PY - Red Fox" olarak yazdı. 30 Temmuz’da, saat 13: 15’te yeşil Pontiac Grand Ville’de evini terk etti.Restorana gitmeden önce Pontiac’ta eski bir ekip başkanı olan yerel 614’ün eski başkanı Louis Linteau’nun ofisinde Pontiac’ta durdu. bir limuzin servisi koştum. Linteau ve Hoffa, kariyerlerinin başlarında düşmanlar olmuş, ancak o zamandan beri farklılıklarını çözmüşlerdi. Hoffa hapishaneden ayrılıncaya kadar, Linteau, Hoffa'nın resmi olmayan randevu sekreteri haline gelmişti (Hoffa ve Giacalone kardeşler arasındaki akşam yemeği toplantısını, 26 Temmuz'da, 30 Temmuz oturumu hakkında bilgi verdikleri şekilde düzenlemişti). Hoffa durduğunda Linteau öğle yemeğine çıktı, bu yüzden mevcut bazı çalışanlarla konuştu ve Machus Red Fox'a gitmeden önce Linteau'ya bir mesaj bıraktı. Saat 14:15’te, rahatsız bir Hoffa, karısını, bir Damman Donanımı'nın önünde, Kızıl Tilki'nin arkasındaki bir postadaki bir ödemeli telefondan çağırdı ve “Hangi cehennemdesin Tony Giacalone?” Karısı kimseden onunla ilgili haber almadığını söyledi. Sabah 4'te evde olacağını söyledi. Birkaç görgü tanığı, Hoffa'nın arabasının yanında durduğunu ve restoranın otoparkını büyüttüğünü gördü. İki adam, uzun bir öğle yemeğinden sonra Hoffa'nın Kızıl Tilki'den çıktığını gördü ve onu tanıdı; onunla kısaca sohbet etmek ve elini sıkmak için durdu. Saat 3: 27'de, Hoffa, Linteau'yu çağırdı ve Giacalone'un geç kaldığından şikayet etti. Hoffa, "O orospu çocuğu Tony Jocks bu toplantıyı ayarladı ve bir buçuk saat gecikti" dedi. Linteau, sakinleşmesini ve eve giderken ofisine uğramasını söyledi. Hoffa istediğini ve kapattığını söyledi. Bu, Hoffa'nın bilinen en son iletişimidir. 

Soruşturma:
Ertesi gün sabah saat 7.00'de, Hoffa'nın karısı, babalarının eve gelmediğini söyleyerek oğlunu ve kızını telefonla aradı. Eve giderken, Hoffa'nın kızı, çoktan öldüğünden emin olduğu babasının bir vizyonuna sahip olduğunu iddia etti. Koyu renkli, kısa kollu bir polo tişört giyiyordu. Saat 07: 20'de, Linteau, Machus Kızıl Tilki'ye gitti ve Hoffa'nın otoparkta kilitli arabasını buldu. Daha sonra olay yerine gelen polisi aradı. Eyalet polisi getirildi ve FBI uyarıldı. Saat 18:00'de, Hoffa'nın oğlu James P. Hoffa, kayıp bir kişi raporu verdi. FBI da dahil olmak üzere sayısız kolluk kuvvetini içeren yıllarca süren kapsamlı araştırmaların ardından yetkililer, Hoffa'nın kaderi ve kimin katıldığı konusunda kesin bir karara varmadı. Hoffa ile bir buluşma ayarlamayı reddeden Giacalone ve Provenzano, öğleden sonra restoranın yakınında bulunmadığını tespit etti. Hoffa, 30 Temmuz 1982'de yasal olarak ölü ilan edildi. Dava söylenti ve spekülasyon konusu olmaya devam ediyor. Hoffa'nın karısı Josephine 12 Eylül 1980'de öldü. Çocuklarına göre, 1975'te kocasının ortadan kaybolmasından kaynaklanan korku ve kederden öldü. Bundan sonra sağlığı düzenli bir şekilde azalmıştı. Michigan’a gömüldü.

İDDİALAR VE GELİŞMELER
1989'da, FBI’daki Detroit ofisinin Sorumlusu Kenneth Walton, The Detroit’e Hoffa’ya ne olduğunu bildiğini söyledi. “Rahatım, kimin yaptığını biliyorum, ama asla kovuşturma yapmayacağız çünkü ... bilgi kaynaklarını, gizli kaynakları ifşa etmek zorunda kalacağız.” FBI 2001’de Hoffa’nın saçlarından DNA’yı buldu. fırça - 30 Temmuz 1975'te uzun zamandır arkadaşı olan Charles "Chuckie" O'Brien tarafından sürülen 1975 Mercury Marquis Brougham'da bulunan bir saç teli. Ancak O'Brien, daha önce Hoffa'nın kaybolmasına karıştığını ve Hoffa'nın arabasında bir yolcu olduğunu daha önce reddetmişti. Hoffa'nın arabada hangi tarihte olduğu belli değildi.


HAKKINDAKİ FİLMLER
* 1983 TV dizi Blood Feud, Hoffa’yı canlandıran Robert Blake.
* 1992 film Hoffa, Hoffa’yı canlandıran Jack Nicholson.
* Yazar James Ellroy, Underworld USA Trilogy romanlarında, en belirgin olarak Amerikan Tabloid (1995) ve The Cold Six Thousand (2001) romanlarında önemli bir ikincil karakter olarak Hoffa'nın kurgusal bir tarihsel versiyonunu sundu. 2003 komedi/drama filmi Bruce Almighty, baş karakter, haber endüstrisindeki kariyerini geri kazanacak kadar ilginç bir hikaye elde etmek için Hoffa'nın cesedini tezahür ettirmek için Tanrı tarafından verilen güçleri kullanır.
* 2019 Martin Scorsese filmi The Irishman (İrlandalı) Hoffa’yı Al Pacino canlandırdı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık