Yüz kızartıcı zafere karşı onurlu yenilgi

Samsunspor-Ankaraspor karşısında maça yine seyircisiz şekilde hazırlanırken rakipleri Giresunspor ve Adanademirspor bu kapanma evresinde binlerce yaşlısından çocuğuna insan stadın içerisinde tezahüratlara girişiyor. Bu kapanma karşısında yasaya uyan Samsunspor ise maçını 90 dakika oynayarak herhangi bir şaibeye mahal vermeden oynuyor.

Peki sonuç ne haftalardır beş bin seyirciyle oynayan kuralları hiçe sayan Adanademirspor’a 26 bin liralık komik bir ceza ve devamında tekrarlanan aynı durumlara karşı suskunluk! Peki suskunluğu bozan kim Yüksel Yıldırım…

Açıkça diyor ki Adana emniyetini bir güzel şekilde yukarıdaki ekabirle ayarlamışlar..

Sonra ne oluyor hepinizin malumu…

Türkiye gerçeği! 

Asıl düzmece tiyatro ise Akdeniz sahillerinde Adanademirspor-Balıkesirspor maçındaydı.  Bu sefer kahraman ise hakem Suat Arslanboğa ile yardımcı hakemleri anlaşılan federasyondan direktifi almış olacaklar ki açık şekilde yüzde yüz ofsaytı ve ilk yarıda Adanademirsporlu futbolcu Okan’a göstermesi gereken kırmızı kartı es geçecek kadar vicdanını çim sahalara serecek kadar utanası bir duruma el koyuyor. Geçen hafta Tuzlaspor’a bir güzel ayar çekiliyor teknik direktöründen birkaç iyi oyuncu devre dışı ediliyor bir bakıyorsun bu hafta Tuzlaspor o kadro dışı futbolcularla bugün Altınordu’ya 2 gol atıyor. Giresun maçında ise hakem evlere şenlik! Zaten Özgür Yankaya hep böyle tarz sıkıntılı maçlara bilerek veriliyor çünkü kime fatura kesilecekse onun nasıl kesileceği konusunda çok tecrübeli…

Bu kadar çürümüşlüğün içinde TRT ne yapıyor? Balıkesirspor’un sayılmayan akıl ötesi facia ofsaytını millet fazla görmesin diye hemen diğer maça geçiyor. TRT yorumcuları da malum bazı gördüklerini anlatsalar işlerinden olacaklar. Üç maymunu oynuyorlar. 

Ne diyelim Samsunspor camia olarak başkanı Yüksel Yıldırım öncülüğünde Samsun taraftarı her yerden vuruluyor. Menemen maçında içten bizi yıkan birkaç futbolcu sonra yukarıdaki ekabirler ardından sancaklarıyla bayraklarıyla saldırıya geçenler karşısında bunun gözetimini sağlayan ulusal medya karşısında onurlu kalmak bence en iyisi.Varsın süper lige Adanademirspor ve Giresunspor arkalarına bu rüzgarları alarak çıksınlar. Samsunspor bu onurlu savaşta her zaman başı diktir.

Amerika eski başkanı Millard Fillmore’nin dediği gibi “Onurlu bir yenilgi, yüz kızartıcı bir zaferden daha iyidir.”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow