Samsun'un Atakum ilçesinde yangın tehlikesi: Koca ilçe ahıra döndü

Samsun'un Atakum ilçesinde yangın tehlikesi: Koca ilçe ahıra döndü

Samsun’un Atakum ilçesi Yenimahalle Mahallesi sakinleri Atakum Belediyesi’ne isyan ediyor. Samsun Caddesi’nde zemini kaplayan kilit parke taşlarla ilgili 7 ay önce talepte bulunduklarını ifade eden mahalleli, herhangi bir adım atılmadığından yakınıyor. Mahalleli, sokaklarda toplanmayan çöpler yüzünden bölgeyi karasineklerin kapladığını ve biçilmeyen otlar nedeniyle olası yangın tehlikesinin gündeme gelebileceğini kaydetti.

7 AYDIR ADIM ATILMADI
Mahalle sakinleri, Samsun Caddesi’nin zeminini kaplayan kilit taşlarla ilgili imza topladıklarını ve 7 ay önce durumu Atakum Belediyesi’nin yetkili mercilerine bildirmelerine rağmen herhangi bir adım atılmadığını söyledi. Mahalleli, “Samsun Caddesinde 130 veya 150 metre kilit taşlarıyla ilgili  en son 7 ay önce imza toplandığı ve ilgili merciye ulaştırıldığı halde henüz bir hareket yok” diye konuştu.

KARA SİNEKLER İSTİLA ETTİ
Bölgedeki çöp konteynırlarının bakımsızlığından yakınan vatandaşlar, “Kara sinekler ortalığı istila etti. Bununla ilgili hissedilir bir çalışma görünmüyor” diyerek, belediye yetkililerine tepki gösterdi.

‘BURADA BÜYÜK İHMAL VAR’
Sokaklardaki otlara da isyan eden mahalleli, “Temizlik hususunda neyi nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum. Burada büyük ihmal var. Hele birkaç gün önce araçları çekin temizlik yapacağız denmesi ve sonrasında yapmadan çekip gidilmesi ne anlama geldiğini bir türlü anlayamadık. Her zaman biçilen otlar, biçilmediği için bu sıcaklarda yanma ihtimali veya birinin izmarit atmasıyla tutuşacak kıvama gelmiş durumda” şeklinde konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow