Samsun'daki o hastanede sorgu odası: Hak arayan işçiler tek tek sorgulandı

Samsun'daki o hastanede sorgu odası: Hak arayan işçiler tek tek sorgulandı

diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni ve Gazete Gerçek Yazı İşleri Müdürü Tolga Birgücü'nün 'Ölü bile taşıttılar' başlıklı manşet haberiyle kadro taleplerini gündeme getirdiği Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yemek dağıtım hizmeti veren şirket elemanlarının dün hastanenin bir odasında tek tek sorguya çekildiği öğrenildi.

KADRO HAKKI İSTEMİŞLERDİ
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet veren yemek dağıtım şirketinin elemanları isyan ediyor. 2008 yılından buyana şirkete hizmet veren ve şartnameleri değişen elemanlar, işlerini kaybetmemek için yemek dağıtım işinin yanı sıra kan alma, hasta taşıma, hasta temizliği ve hatta ölü hasta taşıma işlemleri dahi yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Haklarını arayan işçiler, kendilerin ‘İşinize geliyorsa’, 'kapıda kaç kişi var bekleyen' diyerek işten atılmakla tehdit edildiğini de iddia etti.

Dikkatini çekebilir: Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde işçi isyanı: Ölü bile taşımışlar

TEK TEK SORGULANDILAR
Dün 'Ölü bile taşıttılar' başlıklı haberimizle gündeme getirdiğimiz işçi problemleri ve talepleri üzerine hastane yönetimi harekete geçti. Edilen bilgilere göre, işçiler tek tek bir odaya alınarak, yöneticiler tarafından söz konusu problemleri neden gündeme getirdiklerini yönünde sorgulandı. İşçilerin, tutanak tutma ve işten atılmakla tehdit edildikleri de iddialar arasında. Öte yandan konuyla ilgili görüşme talep ettiğimiz hastane başhekimi işlerinin yoğunluğundan dolayı talebimizi reddetti.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow