Samsun-Ankara karayolunda ulaşım rezaleti: Benzinliklerde çocuk emzirdiler

Samsun-Ankara karayolunda ulaşım rezaleti: Benzinliklerde çocuk emzirdiler

Tolga BİRGÜCÜ - Yoğun kar yağışı ülke genelinde etkili olmaya devam ediyor. Karadeniz bölgesinde de etkili olan yağış dün gece Ankara-Samsun karayolu üzerinde Çorum'un Sungurlu ilçesi dahil olmak üzere Samsun'un Havza ve Kavak ilçelerini vurdu. Havza ve Kavak ilçesi sınırlarında ulaşım saatlerce durdu. Samsun-Ankara karayolunun 34. kilometresinde kar yağışı nedeniyle trafik kazaları meydana gelirken,  ulaşım rezaleti yaşandı. Yollarda mahsur kalan yüzlerce vatandaş, yaşam mücadelesi verdi.

13'TEN FAZLA ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Kavak ilçesi sınırlarında gece saat 01:30 sıralarında aralarında yolcu otobüslerinin de bulunduğu 13'ün üzerinde araç birbirine girdi. Yoğun kar yağışı altında yaşanan trafik kazası, tam anlamıyla ulaşım rezaletine döndü. 

TÜRK KIZILAYI KEK VE SU DAĞITTI

Kavak ilçesinde ulaşım saatlerce dururken, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü ekipleri kar nedeniyle kapanan karayolunu açmak için saatlerce uğraştı. Türk Kızılay'ının mahsur kalan yolculara kek ve su dağıttığı gecede, AFAD ekipleri de kurtarma çalışması yürüttü.

BENZİN İSTASYONLARINA SIĞINDILAR

Saatlerce kar yağışı altında kurtarılmayı bekleyen sürücü ve yolcular, daha sonra çevredeki benzin istasyonlarına ve bazı dinlenme tesislerine sığındı. Vatandaşlar, benzin istasyonlarının içinde yaşam mücadelesi verirken, bazı anneler de  çocuklarını emzirdi. 

KAMU KURUMLARINA ULAŞIM SAĞLANAMADI

Öte yandan Samsun Valiliği, Havza Belediyesi, Kavak Belediyesi, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'ne, Trafik Bölge Müdürlüğü'ne defalarca ulaşmaya çalışan vatandaşlar, telefonların meşgul olması nedeniyle diyalog kuramadı. Çareyi bölgenin meşhur menemencilerini aramakta bulan vatandaşlar, yol durumuyla ilgili bilgiyi işletme sahiplerinden aldı. 

SOSYAL MEDYADA 'DEVLET NEREDE?' İSYANI

Vatandaşlar, olay yerinde çekilen çok sayıda fotoğraf ve videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Olay yeri görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral olurken, kamu kurumlarına 'Devlet nerede?' şeklinde tepki yağdı.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow