Metin Akpınar'ın belgeseli yayınlandı

Metin Akpınar'ın belgeseli yayınlandı

 

Selçuk Metin'in yönetmen koltuğunda oturduğu ‘İyi ki yapmışım’ belgeseli Metin Akpınar’ın 79 yıllık yaşamından bir kesit sunuyor. 

 39. İstanbul Film Festival Ulusal Belgesel Yarışması’nın bu yılki Yarışma Dışı kategorisinde Selçuk Metin’in yönettiği, Zeynep Miraç’ın senaryosunu yazdığı, Metin Akpınar’ın hayatını konu alan “İyi ki Yapmışım” belgeseli izleyicilerle buluştu.

Belgeselde Perran Kutman ve Demet Akbağ da Akpınar’la ilgili anılarını paylaştı. Kutman, “Metin benim için ikinci konservatuvar eğitimidir” derken Demet Akbağ ise usta oyuncuyla ilgili şöyle konuştu: “Onlar bizim her şeyimizle ilgilenirlerdi. Tut ki hastalandık, iğnemizi dahi yaparlardı.” Belgesel, Metin Akpınar ve yönetmen Selçuk Metin’in katılımıyla 10 Ekim Cumartesi günü Cinemaximum City’s’de, 11 Ekim Pazar günü de Kadıköy Sineması’nda gösterime girdi.

Belgeselde Ferhan Şensoy, Nevra Serezli, Zeynep Oral, Suat Sungur, Demet Taner, Cihat Tamer, Kandemir Konduk, Selam Sonat ve Dikmen Gürün gibi isimler de katkıda bulundu.

 

TIKLA: METİN AKPINAR KİMDİR? METİN AKPINAR'IN YAŞAMI VE BİYOGRAFİSİ

 

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow