Doktora bıçakla saldırmıştı tutuklandı

Doktora bıçakla saldırmıştı tutuklandı

diyekonustu.com - Olay dün gece saatlerinde Bafra devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Hilmi K. (18) Acil Servis doktoru Celal Ayyıldız ile kendisiyle ilgilenmediğini iddia ederek tartıştı.

BIÇAĞINI DOKTORA SAVURDU
Durumu hastane polisine aktaran Doktor Ayyıldız tekrar aynı noktaya dönerken Hilmi K. elinde sakladığı bıçağı doktora doğru savurdu. Durumu fark eden hastane polisi ve güvenlik görevlileri saldırgan genci yakalayarak etkisiz hale getirdi.

BEYAZ KOD VERİLDİ
Doktorun şans eseri yara almadan atlattığı saldırı olayının ardından hastanede beyaz kod verilirken, doktorun şikâyetçi olduğu genç polis ekiplerince gözaltına alındı. 

'BU SALDIRI HEPİMİZİ DERİNDEN YARALADI'
Olayın ardından Samsun Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bafra Devlet Hastanesi acil servisinde görevli doktora bıçaklı saldırı girişimiyle ilgili hukuki sürecin yakından takip edileceğini kaydetti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Görevi başında saldırıya uğrayan Bafra Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimimiz Celal Ayyıldız’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür şiddet olaylarının bir daha tekrarlanmaması temennisiyle menfur saldırıyı kınıyoruz. Şiddetin hiçbir bahanesi olmamakla birlikte, özellikle sağlık çalışanlarımızın hayatları pahasına büyük bir mücadele verdikleri bu dönemde yapılan saldırı hepimizi derinden yaralamıştır. Saldırıyla ilgili hukuki süreci yakından takip edeceğiz ve her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

TUTUKLANDI
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bu arada, gözaltına alınan zanlının saldırısının engellendiği anlar, güvenlik kamerasına da yansıdı.

BAKAN KOCA: ŞİDDETLE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
Olayın ardından Twitter hesabından paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı: "Samsun Bafra Devlet Hastanesi’nde bir doktor arkadaşımızı görevi başında bıçakla yaralamaya çalışan saldırgan tutuklandı. Bu uğurda canlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza saldırmanın izahı olamaz. Şiddetle mücadelemizi sürdüreceğiz."

 

 

Samsun Bafra Devlet Hastanesi’nde bir doktor arkadaşımızı görevi başında bıçakla yaralamaya çalışan saldırgan tutuklandı. Bu uğurda canlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza saldırmanın izahı olamaz. Şiddetle mücadelemizi sürdüreceğiz.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) December 17, 2020

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow