O cihaz, Ankara ve İstanbul'dan sonra Samsun'da!

Tolga BİRGÜCÜ/SAMSUN, (Diye Konuştu) - Yakın ve uzak görme sorunu yaşayan İbrahim Ülkü Saraç, Karadeniz bölgesinin öncü sağlık kuruluşlarından olan ve en yeni teknoloji hizmeti sağlayan Dünyagöz Samsun’da, Femtosaniye Lazer Katarakt Cihazı ile yapılan Tri-fokal Akıllı Mercek Ameliyatı sayesinde 15 dakikada sağlığına kavuştu. Cihaz, Türkiye’de Ankara, İstanbul ve Samsun’da bulunuyor.

O cihaz, Ankara ve İstanbul'dan sonra Samsun'da!


 

Dünyagöz Samsun’a yakın ve uzak görme şikayetiyle gelen İbrahim Ülkü Saraç,  Op. Dr. Sezer Özkan’ın Femtosaniye lazer teknolojisi ile gerçekleştirdiği göz içi mercek değişim ameliyatı sayesinde sağlığına kavuştu.

Göz sağlığı ve teknolojisi alanında dünyanın sayılı referans merkezleri arasında yer alan Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun 2011 yılında hizmete açtığı Dünyagöz Samsun, bir yeniliğe daha imza attı. 60 yaş üzerinde sıklıkla görülen kataraktın ve 45 yaş üzeri yakın-uzak görme kusurlarının, güvenli şekilde tedavi edilmesini sağlayan Femtosaniye Lazer teknolojisini Samsun halkının hizmetine sundu. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği tanıtım Dünyagöz Samsun’da gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan Dünyagöz Samsun’un Başhekimi Op. Dr. Ali Tarık Sakoğlu, Dünyada göz sağlığı alanındaki teknolojik gelişmelere ve Dünyagöz’ün bu teknolojilerle entegre ilerlediğini vurguladı. Dünyagöz’ün deneyimli hekimi Op. Dr. Sezer Özkan, Femtosaniye Lazer teknolojisinin tedavi aşamalarını, Op. Dr. Altan Kaman’ın anlatımı eşliğinde yakın ve uzak görme şikâyeti ile kuruma gelen İbrahim Ülkü Saraç’a gerçekleştirdi. Basın toplantısının ardından, yakın ve uzak görme şikayetiyle gelen İbrahim Ülkü Saraç, Op. Dr. Sezer Özkan tarafından gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

BAŞHEKİM SAKOĞLU: EN YENİ TEKNOLOJİLERİ SUNUYORUZ
Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, göz sağlığı konusunda dünyanın en gelişmiş teknolojilerini Türk halkına sunduklarını belirten Dünyagöz Samsun Başhekimi Op. Dr. Ali Tarık Sakoğlu, “Kurum olarak, dünya genelinde yapılan AR-GE çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Femtosaniye lazer gibi gelişmiş teknolojiler, ileri teknoloji ürünü  Tri-fokal göz içi Akıllı Mercek operasyonlarının verimini de arttırmaktadır. Dünyagöz Hastaneler Grubu, en yeni teknolojileri bünyesine hızlıca entegre etmesinin yanı sıra, bu teknolojilerin tüm Türkiye’de kullanılmasında da öncülük etme misyonunu sahiptir. Sağlık hizmeti standartlarında, tüm dünyada referans olarak gösterilen kurumumuz, ilerleyen dönemlerde de yatırımlarına devam ederek, göz sağlığında ileri teknolojileri ve güvenilir tedavi yöntemlerini Türk halkının hizmetine sunmaya devam edecektir” diye konuştu.

SARAÇ: KALİTE HİZMET STANDARDI NEDENİYLE TERCİH ETTİM
Femtosaniye lazer teknolojisi ile yapılacak göz içi mercek değişim ameliyatı sayesinde yakın ve uzak görme sorunu tedavi edilecek olan İbrahim Ülkü Saraç, “Uzun süredir göz sağlığı konusunda, gerek kullanılan ileri teknolojiler gerek hekim tecrübesi ve kaliteli hizmet standardı sebebiyle Dünyagöz’ü tercih ediyordum. Değerli doktorum Op. Dr. Sezer Özkan, muayenemin ardından uzun bir süredir beni sosyal hayatımda ve iş yaşantımda zorlayan ve kısıtlayan yakın-uzak görme problemimi Femtosaniye Lazer teknolojisi ile yapılacak Tri-fokal-Akıllı Mercek ameliyatı ile tedavi edebileceğinden bahsetti, ben de duyduğum güven sebebiyle bu tedaviyi olmaya karar verdim” şeklinde konuştu.

ÖZKAN: GÖRME KUSURLARINA TEK AMELİYATLI ÇÖZÜM
Operasyona girmeden önce basın mensuplarına bilgi veren tecrübeli isim Op. Dr. Sezer Özkan, “Tek tedavi yöntemi ameliyat olan katarakt, genellikle 60 yaş sonrası gözün içindeki doğal merceğin saydamlığını yitirmesiyle oluşmaktadır. Presbiyopi yani yaşa bağlı yakını görme sorunu ise 45 yaş sonrası gözün içindeki doğal merceğin elastikiyetini kaybetmesiyle ortaya çıkmaktadır. Femtosaniye lazer teknolojisi ile gerçekleştirilen göz içi mercek değişim ameliyatlarında gözün içine yerleştirilen Tri-fokal akıllı mercekler sayesinde kataraktın yanı sıra yakın, uzak ve astigmat gibi kırma kusurları da tek seferde çözüme kavuşabilmektedir, Sn. İbrahim Ülkü Saraç bize yakın ve uzak görme şikâyeti ile başvurdu. Uygulayacağımız Tri-Fokal mercek tedavisiyle gözlüklerine veda edecek” dedi.

ÖZKAN: HASTANIN YAŞAM KONFORU ARTIRILIYOR
Op. Dr. Sezer Özkan’ın uyguladığı operasyon sırasında göz sağlığındaki en yeni teknoloji olan Femtosaniye lazerin tedavi prensibini anlatan Op. Dr. Altan Kaman “Yeni teknolojilerle birlikte göz içi mercek değişim tedavilerinde hem hasta hem de hekim açısından çok önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ameliyatın en önemli aşamaları önceden hesaplanabilir sonuçlarla ve son derece güvenli şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bıçaksız katarakt ameliyatı olarak da bilinen Femtosaniye lazer teknolojisinin kullanıldığı ameliyatlarda göz içine yerleştirilen çok odaklı göz içi mercekleri ile hastaların yaşam konforu artmaktadır” ifadelerine yer verdi.

ASLAN: HEDEF SAMSUN HALKINA HİZMET
Son olarak Femtosaniye lazer teknolojisinin Samsun halkına ulaşacak olmasından duydukları memnuniyetini dile getiren Dünyagöz Samsun Şube Müdürü Sıtkı Aslan, “Göz hastalıkları alanındaki tedavi yöntemlerine hastaların eşit koşullarda ulaşmasını önemli bir gelişme olarak görüyorum. Dünyagöz Samsun hastanemizin yaptığı bu atılımının Samsun halkı için önemli bir hizmet olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

SARAÇ: BİLSEYDİM, DAHA ÖNCEDEN GELİRDİM
Ameliyat sonrası Gazete Gerçek’e konuşan İbrahim Ülkü Saraç, “Gerçekten bu kadar hızlı ve acısız olacağını düşünmüyordum. Bilseydim daha önce bu ameliyat için Samsun Dünyagöz’e gelip, tedavi olurdum. Aynı sorunu yaşayan, herkese tavsiye diyorum. Kesinlikle 1 dakika bile beklemesinler. Korkulacak hiç birşey yok, aradıkları sağlıklarına kavuşmaları kendi ellerinde” dedi.

Femtosaniye Lazer Katarakt Tedavisi Hakkında
Katarakt cerrahisi bugün teknolojik olarak çok ilerlemesine rağmen ameliyatlarda ender de olsa insan elinin engelleyemediği bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu komplikasyonların oluşmaması için doktor deneyimi çok büyük önem taşımaktadır. Bugün gelinen noktada göz cerrahisinde bir devrim niteliği taşıyan lazerle katarakt tedavisi dönemi başlamıştır Femtosaniye Lazer ile  katarakt  cerrahisinde bıçak  kullanılmadığı için ameliyatlar daha  güvenli  hale gelmiş, komplikasyon riskleri  önemli oranda düşmüştür. Femtosaniye Lazer Katarakt cerrahisi yeni bir dönemin başlangıcıdır. İlerlemiş katarakt vakalarının ameliyatları kolaylıkla ve daha düşük komplikasyon ile gerçekleşmektedir.  Eski yöntemle kullanılan Fako tekniğinde  ultrason enerjisi bu teknolojide daha az kullanıldığından göz dokularına zararlı etki azalmaktadır.  Özellikle kornea sorunları olan ve korneadaki hücre sayısı fako  yöntemiyle  yapılacak katarakt ameliyatına uygun olmayan olgularda kullanılacak ideal yöntem lazerle katarakt ameliyatıdır. Eski yöntemle katarakt ameliyatı olan hastalara göre yeni yöntemin bir avantajı da görme kalitesinin daha kısa sürede normale dönmesidir. Femtosaniye Lazer teknolojisi ameliyatın başarısını etkileyen en önemli aşamaları, cerrahların talimatlarına uygun bir şekilde yüksek hassasiyetle yapılmasını sağlamaktadır. Katarakt cerrahisinde insan eli ile yapılan birçok basamak özel görüntüleme teknikleri yardımı ile bilgisayar kontrollü olarak Femtosaniye Lazer ile gerçekleştirilmektedir. Katarakt tedavisinde komplikasyon riskini minimuma indiren ve ameliyat sırasında hastaya yüksek güvenlik ve konfor sağlayan yeni yöntemin diğer bir avantajı da, ameliyatın en önemli aşaması olan yapay göz içi merceğinin yerleştiği yuvanın kusursuz olarak hazırlanması. Bu sayede yeni teknoloji kataraktın yanı sıra miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusuru olan hastalara gelişmiş göz içi mercek yerleştirmesi ile uzak ve yakın gözlüklerine bağımlılığı azaltma seçeneği sunuyor. Femtosaniye Lazer, teknolojisi ile katarakt cerrahisi yapılması: Refraktif Katarakt Cerrahi deneyimine sahip tecrübeli hekimlerin kılavuzluğuyla sonuçları ön görülebilir mükemmel sonuca ulaştıran bir teknolojidir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Steril degil 12 ay önce

Maske bone önlük var elde eldiven yok çok manidar !!!